Pneumatic cylinder FESTO DC-70-0400PPV
Pneumatic cylinders, air cylinders, standard cylinders, clamping cylinders-Manufacturer: Festo-Type: DC-70-0400PPV-Piston: Ø 70 mm-Stroke: 400 mm-Pressure: max. 12 bar-Pneumatic damping: adjustable on both sides-Number: 2x available-Price: per piece-Dimensions: 91/91/H553 mm-Weight: 4.3 ...
Fabricante: FESTO
Modelo:DC-70-0400PPV
Tipo de máquina: Pneumatic cylinder
Número do item: 168975936
Quantidade: 1
Data: 12.05.2026
Localização: Land-de Alemanha 26215 Wiefelstede, DE
Seller-item-No.:18772
Pneumatic cylinders, air cylinders, standard cylinders, clamping cylinders
-Manufacturer: Festo
-Type: DC-70-0400PPV
-Piston: Ø 70 mm
-Stroke: 400 mm
-Pressure: max. 12 bar
-Pneumatic damping: adjustable on both sides
-Number: 2x available
-Price: per piece
-Dimensions: 91/91/H553 mm
-Weight: 4.3 kg
Compartilhe esta máquina em Facebook:
Inquérito
Negociante de máquinas?
Por favor remeter opcionalmente
Enviar o pedido?
Copie para você?
Save input data
-Manufacturer: Festo
-Type: DC-70-0400PPV
-Piston: Ø 70 mm
-Stroke: 400 mm
-Pressure: max. 12 bar