Runway Conveyor Belt INTERROLL 5600-410-1650-75-DC-RH-X-S-0,3
machines for mechanical handling, storage equipment / roller conveyors
Description Specifications More details Documents Interroll runway 1.65m with drive The Interroll runway element is in very good condition. Furthermore, the runway has its own drive motor Series: 5600 Width: 410mm Length: 1650mm Pitch: 75mm Loading capacity: 200kg per meter Drive voltage: 400Volt ...
Manufacturer: INTERROLL
Model:5600-410-1650-75-DC-RH-X-S-0,3
Type of machine: Runway Conveyor Belt
item-No.: 162653034
Quantity: 1
Date: 13.11.2025
Year of manufacture:
Location: Land-de Germany
Machine in stock:Yes
Seller-item-No.:24044
Description
Specifications
More details
Documents
Interroll runway 1.65m with drive
Series: 5600
Width: 410mm
Length: 1650mm
Pitch: 75mm
Loading capacity: 200kg per meter
Drive voltage: 400Volt
Complete closure of the plant,
large selection of mezzanine floors, pallet racks, shelving racks, paternosters.
High Quality Industrial Machines, Lathes, Grinding Machines, Hand Machines
More items - new and used - can be found in our shop!
International shipping costs on request!
Save input data
Description
Specifications
More details
Documents
Series: 5600
Width: 410mm
Length: 1650mm
Pitch: 75mm