Engine mount 400/367/H90 mm
machines for mechanical handling, storage equipment / other machines for mechanical handling
Motor bracket, electric motor bracket, motor bracket, electric motor bracket, motor bracket, motor bracket, plummer block housing, plummer block housings, bearing block -Length: 400 mm -Width: 367 mm -Height 90 mm -Support arms: adjustable - Dimensions: see photos -Quantity: 3 motor mounts ...
Manufacturer:
Model:400/367/H90 mm
Type of machine: Engine mount
item-No.: 168971051
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Location: Land-de Germany 26215 Wiefelstede, DE
Seller-item-No.:25161
-Length: 400 mm
-Width: 367 mm
-Height 90 mm
-Support arms: adjustable - Dimensions: see photos
-Quantity: 3 motor mounts available
-Price per piece
-Weight: 16.5 kg
Save input data
-Length: 400 mm
-Width: 367 mm
-Height 90 mm