Mounting plate with T-slot 500/475/H68 mm
metal working machines / presses
Clamping plate with T-slots and cross table, plate field, welding table, welding table, plate boring mill, T-slot plate -T-slot plate: for milling machines -Width: 500 mm -Length: 500 mm -Height: 87 mm -Plate: is solid -Groove width: 12 mm -Dimensions: see photo technical drawing -Quantity: 21x ...
Manufacturer:
Model:500/475/H68 mm
Type of machine: Mounting plate with T-slot
item-No.: 169090920
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Year of manufacture: 1982
Location: Land-de Germany 26215 Wiefelstede, DE
Seller-item-No.:28374
-T-slot plate: for milling machines
-Width: 500 mm
-Length: 500 mm
-Height: 87 mm
-Plate: is solid
-Groove width: 12 mm
-Dimensions: see photo technical drawing
-Quantity: 21x mounting plates available
Price: per piece
-Dimensions: 500/500/H87 mm
-Weight: 91 kg/piece
Save input data
-Width: 500 mm
-Length: 500 mm
-Height: 87 mm
-Plate: is solid
-Groove width: 12 mm