roller conveyor 6255/540/H750 mm
metal working machines / boring mills and machining centers
Roller conveyor, conveyor belt, roller conveyor, saw roller stand, saw roller stand, sawhorse, saw roller conveyor -Roller conveyor: 2-part saw roller conveyor, solid design -Total length: 6255 mm / 1500 mm unscrewable -Rolls: Ø 100 x 350 mm -Roller spacing: see photos -Price/Delivery: complete ...
Manufacturer:
Model:6255/540/H750 mm
Type of machine: roller conveyor
item-No.: 169173385
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Location: Land-de Germany 26215 Wiefelstede, DE
Price:
Seller-item-No.:36365
-Roller conveyor: 2-part saw roller conveyor, solid design
-Total length: 6255 mm / 1500 mm unscrewable
-Rolls: Ø 100 x 350 mm
-Roller spacing: see photos
-Price/Delivery: complete
-Dimensions total: 6255/540/H750 mm
-Total weight: 950 kg
Save input data
-Rolls: Ø 100 x 350 mm