Daewoo DAMD1600 Magnetic drill in case 1600kw
metal working machines / boring mills and machining centers
TOP
Seller
Manufacturer:
Model:
Type of machine: Daewoo DAMD1600 Magnetic drill in case 1600kw
item-No.: 169497092
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Location: Land-nl Netherlands
Auction Price:
Go to auction:
Automatic cooling system
Drilling capacity 35 mm, drilling depth 210 mm
Adhesive force 16000 N
Speed up to N = 830 rpm
Power 1600 kW
in case
Unused
Share this machine on Facebook:
Automatic cooling system
Adhesive force 16000 N
Speed up to N = 830 rpm
Power 1600 kW