Pneumatic cylinder JOYNER DUJ-22-60/50 Hub 50 mm
machines for mechanical handling, storage equipment / other machines for mechanical handling
Round cylinder, pneumatic cylinder, standard cylinder, air cylinder, pneumatic stamp, air stamp, compact cylinder, short-stroke cylinder -Manufacturer: Joyner, pneumatic cylinder type DUJ-22-60/50 -Stroke: 50 mm -Piston diameter: 60 mm -Piston rod: Ø 16 mm -Hole: Ø 16 mm -Dimensions: 245/80/H105 ...
Manufacturer: JOYNER
Model:DUJ-22-60/50 Hub 50 mm
Type of machine: Pneumatic cylinder
item-No.: 169173402
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Location: Land-de Germany 26215 Wiefelstede, DE
Seller-item-No.:36375
-Manufacturer: Joyner, pneumatic cylinder type DUJ-22-60/50
-Stroke: 50 mm
-Piston diameter: 60 mm
-Piston rod: Ø 16 mm
-Hole: Ø 16 mm
-Dimensions: 245/80/H105 mm
-Weight: 1.9 kg
Save input data
-Stroke: 50 mm
-Piston diameter: 60 mm
-Piston rod: Ø 16 mm
-Hole: Ø 16 mm
-Dimensions: 245/80/H105 mm
-Weight: 1.9 kg
seller offer No. resale 36375
Share this machine on Facebook:
approved
dealer
Seller
logo dealer
Theodor Eberlei GmbH & Co.KG
Mr Theodor Eberlei
26215 Wiefelstede
Germany
RESALE member since 2002
  • machine list (14766)
Send wanted inquiry?
(to all dealers for such a machine)
Copy to you?
(copy of your inquiry will be sent to your email address)
Save input data
(Save input data for further inquiries)
add to watchlist
more Joyner DUJ-22-60/50 Hub 50 mm + similar Joyner-Model