compact cylinder FESTO DMM-16-20PA
machines for mechanical handling, storage equipment / other machines for mechanical handling
Manufacturer: FESTO
Model:DMM-16-20PA
Type of machine: compact cylinder
item-No.: 168982796
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Location: Land-de Germany 26215 Wiefelstede, DE
Seller-item-No.:23823
Pneumatic cylinders, air cylinders, standard cylinders, clamping cylinders
-Stroke: 20 mm
-Piston diameter: 16 mm
-Piston rod: 6 mm
-Price: per piece
-Number: 7x pieces
-Dimensions: 92/32/H21 mm
-Weight: 0.15 kg/piece
Save input data
-Stroke: 20 mm
-Piston diameter: 16 mm
-Piston rod: 6 mm